Klubben reiser med 18 personer, hvorav 8 er utøvere.

 

11. Grand Prix Hradec Kralove i Tsjekkia, går til helgen. Etter mye usikkerhet rundt flyvninger i Europa, håper vi på at troppen skal komme av gårde fredag kveld.

Byen Hradec Kralove ligger ca. 12 mil øst for Praha, og troppen bor i Praha. Vi kjører tur/retur hver dag de to konkurransedagene.

Klubbens trenerteam reiser sammen med en rekke foreldre og utøvere. En del av våre utøvere har valgt å avslutte for våren, grunnet mye stevner og forestående tentamener og eksamener, mens noen vil ha med seg dette som en siste konkurranse for våren.

Klubben deltok på dette stevnet i fjor, og vi vet at det holder meget høy standard på utøvere og arrangement. Det deltok over 1500 utøvere fra 115 klubber fra 20 land i fjor, med noen av verdens beste i spissen.

Det er lagt opp til en sosial ramme fra klubbens del, og vi tar en utvidet helg for å nyte Praha om våren. Troppen drar nedover fredag kveld, med retur mandag kveld. Vi har utøvere som konkurrerer lørdag og søndag.

Følgende utøvere reiser:

 • Carl Gustav D. Myreng – kata og kumite
 • Balder Hjerpaasen – kumite
 • Karl A. Svendsen – kumite
 • Yvonne Murray – kumite
 • Malene J. D. Myreng – kumite
 • Maria B. Roll – kumite
 • Robin Murray – kumite
 • Kim A. Werner – kumite

Coacher:

 • Geir Hjerpaasen
 • Karl H. Svendsen
 • Geir V. Henriksen

Styret ønsker alle lykke til!