Klubben stiller med en svært ung tropp til lørdagens senior NM i Helsethallen. Men, det er en sterk tropp.

Det 35 senior NM går lørdag i Helsethallen.

 

Klubben arrangerer, og det skal avvikles 10 klasser.

Alle stilarter og samtlige 140 karateklubber i Norge har sjansen til å kjempe om NM titler, og Kongepokal for herrene. Deltagelsen på damesiden er ikke stor nok til at det kan utdeles Kongepokal til damene.

Klubben stiller med utøvere i alle klassene, og har den største deltagelsen av samtlige klubber.

Selv om det kun er deltagere fra 16 klubber, er dette de sterkeste konkurranseklubbene i norsk karate.

En kan stadig lese om Norgesmestere i karate, og kommer sikkert til å lese om flere i løpet av året, men det er kun i dette mesterskapet og i junior NM i Stavanger til høsten, at de virkelige Norgesmesterne i karate kåres.

Alle andre såkalte “Norgesmestere” er stilartsmestere, og ikke Norgesmestere i karate.

 

Det blir ikke kvantitet, men kvalitet lørdag.

Noen av klubbens utøvere og noen “besøkende” er helt oppe i verdensklasse.

Våre hardeste motstandere vil mest sannsynlig komme fra Stavanger, Troll, Skedsmo og Trondheim.

Vi stiller med en ung tropp, men dette er utøvere som har matchet mye internasjonalt, og hevdet seg svært bra.

 

Litt merkelig er det at vi stiller uten vår faste coach og Sensei, på coachstolen, Geir V. Henriksen.

Han insisterte på å få vite grunnen til at et av våre barn ble disket i et barnestevne i februar, og ble av den grunn utvist av hallen av overdommer, som for øvrig nektet å oppgi grunnen til at barnet ble disket.

Uten at han fikk forsvare seg innstilte dommerkomiteen i karateforbundet, og karateforbundet, på en utestengelse i 3 måneder, basert på rapporten fra dommeren som utviste ham. Dermed sluttet kampsportforbundet seg til deres innstilling etter først å proforma ha innhentet Senseis forklaring. Mangel på rettssikkerhet, forhåndsdømming, og maktmisbruk på sitt verste etter vår mening. Sensei har likevel valgt å være overbærende med deres horrible behandling av ham, og vil gjøre sitt for at mesterskapet glir så godt som mulig både for våre utøvere, og for forbundet. Forbundet er helt inneforstått med hans viktige rolle i så måte, og at han utfører dette uten å offisielt ha noen rolle, i henhold til utestengelsen.

 

Vi håper flest mulige av klubbens medlemmer finner veien til Helsethallen lørdag, og støtter opp om våre utøvere.

 

Vi stiller med følgende tropp:

 

Malene D. Myreng (14) kata

Maria B. Roll (14) kata

Hege Haavaldsen (14) kata

Iselin K. Pedersen (14) kata

Rahma Ute (15) kata

Nora S. Evensen (15) kata

Andreas Aguilera (16) kata og kumite – 60 kg og lag

Gitte H. Brunstad (16) kumite – 61 kg

Kim A. Werner (16) kumite – 75 kg og lag

Mikael Amroun (16) kumite – 75 kg og lag

Caroline A. Thomassen (18) kumite + 61 kg

Isabelle Aguilera (18) – 61 kg

Arik Amroun (21) – 84 kg og lag

Lars F. Berrum (21) + 84 kg og lag

Stian Bagroen (23) – 67 kg og lag

Pham Phong (24) – 75 kg og lag

Christian Heyerdahl-Larsen (28) kata

Roald Thorsen (40) kumite – 60 kg og lag

 

Coacher:   Geir og Eirik Hjerpaasen

 

Styret ønsker lykke til!