Svein og Monica giftet seg i København…

09.06.2015

…etter å ha vært kjærester i 18 år. Som de sindige og reflekterte personene de er, har de ikke forhastet seg.

Svein og Monica  - de nygifte

Svein og Monica – de nygifte

Svein Erik Bertil Sandlien er en av klubbens mestvinnende utøvere. Han er den eneste i norsk karatehistorie som har vunnet alle disipliner som har vært arrangert i karate for seniorer. Det vil si kata og kumite individuelt, lagkata og -kumite og show mix. Det siste er en spesiell særnorsk disiplin som ble avholdt 4 år på rad, og hvor klubben vant alle konkurransene, blant annet med Svein på laget. Svein var en allsidig utøver som var på landslaget i både kata og kumite.   Monica Helvig og Svein ble sammen under VM i Sun City i 1996, hvor begge var på landslaget, men fra forskjellig klubber. Monica tok selv en rekke NM gull i kumite og Kongepokalen. Hun skiftet etter dette til vår klubb og var svært delaktig i klubbens EM-bronse for klubblag i 1998, som er den beste prestasjonen noe norsk klubblag har gjort. Totalt har brudeparet 61 NM-medaljer og er store profiler i norsk karatehistorie.

I helgen ble det holdt bryllup i parets favorittby, København. Det varte 3 dager til ende, med festivitas, båttur og masse sosialt samvær. Klubben hadde tidligere landslagskollegaer av Svein til stede ved Eirik og Tone Hjerpaasen, Kathe Johansen, Rebekka Bruarøy (nå Hamilton), klubbvennen Jørgen Aas og undertegnede. Totalt var det ca. 60 gjester som storkoste seg i det fine været og gjorde stas på brudeparet.

Klubben slutter seg til gratulantene og ønsker de nygifte all lykke i fremtiden!

Geir. V. Henriksen

Kontakt

Mizuchi Karateklubb
Dønskiveien 43C
1346 GJETTUM

E-post: styret@mizuchi.no

Facebook  Facebook

Webshop

Logg inn på medlemssidene
for å komme til webshop.